Минуле / Майбутнє / Мистецтво — це платформа культури памʼяті, що реалізує дослідницькі та освітні проєкти, а також публічну програму для залучення широкої аудиторії до роботи з минулим

ЩО МИ РОБИМО

ЩО МИ РОБИМО
Минуле / Майбутнє / Мистецтво — це платформа культури памʼяті, що реалізує дослідницькі та освітні проєкти, а також публічну програму для залучення широкої аудиторії до роботи з минулим
Ми запрошуємо до участі художників, кураторів, письменників, філософів, теоретиків колективної пам'яті. Проєкт запущено в Одесі, аби працювати з локальними проблемами, але у всеукраїнському та світовому контексті. Наш проєкт не стільки про мистецтво, скільки про спільне запитування та спільний пошук відповідей через мистецькі практики.

Публічна програма — це дискусії (офлайн та онлайн) із запрошеними гостями, виставки з паралельною програмою, публікації на тему культури пам'яті.

Дослідницька програма — розробка методологічних платформ аналізу місць пам'яті та забуття в Одесі та Одеському регіоні, розробки у сфері урбаністики, воркшопи з музейними працівниками та кураторами.
Освітня складова — колаборація з українськими вишами та розробка власних проєктів неформальної освіти, створення матеріалів, що сприяють залученню непрофесійної аудиторії до роботи з колективною пам'яттю.

Минуле — це не тільки поле для роботи професіоналів, а й поле відповідальності кожного з нас. Наше (над)завдання — розширювати простір діяльності громадянського суспільства. Тому нашу роботу в широкому сенсі можна назвати громадянською освітою.

Минуле / Майбутнє / Мистецтво реалізовано у партнерстві з forumZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні — міжнародною організацією, яка співпрацює з громадянським суспільством країн, що знаходяться в ситуації конфлікту.
КОМАНДА ПРОєКТУ
ОКСАНА ДОВГОПОЛОВА
кураторка проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво
докторка філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, членкиня Memory Studies Association
В 2019 році разом із Катериною Семенюк організовувала діяльність експериментального підрозділу Memory Lab в Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр», курувала проєкт «Сад пам'яті» (2020, у партнерстві з фондом ІЗОЛЯЦІЯ). Була кураторкою публічних програм до виставки «(не)означені» Нікіти Кадана (2018, Музей сучасного мистецтва Одеси), «Змінена людина» Бориса Лур'є (2019–2020, Одеський художній музей).
КАТЕРИНА СЕМЕНЮК
кураторка проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво
культурна менеджерка, кураторка виставкових та освітніх проєктів

В межах роботи з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» займалась міжнародною виставковою діяльністю, разом з Оксаною Довгополовою розвивала експериментальний підрозділ Memory Lab та курувала проєкт «Сад пам'яті» (2020, у партнерстві з фондом ІЗОЛЯЦІЯ). Членкиня кураторської команди проєкту Твоя історія? Моя історія? (2016–2017), створеного в межах міжнародної програми Tandem (MitOst). Була керівницею арт-центру Я Галерея у Дніпрі (2010–2017), міждисциплінарного фестивалю «Жовтень у Жовтні» в Житомирі (2018).
Катерина Іголкіна
комунікаційна менеджерка
Наталія Ткаченко
адміністраторка
Рута Валайтите
менеджерка проєктів у forumZFD
Лара Яковенко
дизайнерка
Анна Шведа
менеджерка з цифрового маркетингу
КОНТАКТИ
info@pastfutureart.org
МАЄТЕ ЗАПИТАННЯ ЧИ ІДЕЮ ДЛЯ СПІВПРАЦІ? НАПИШІТЬ НАМ!


Минуле / Майбутнє / Мистецтво реалізовано у партнерстві з forum ZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні – міжнародною організацією, яка співпрацює з громадянським суспільством країн, що знаходяться в ситуації конфлікту. forumZFD працює спільно з фахівцями у сфері миротворчої діяльності у Німеччині та у десятках інших країн Європи, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.