Минуле / Майбутнє / Мистецтво – це культурний проєкт, який запрошує до розмови про складні події минулого через мистецтво

ЩО МИ РОБИМО

ЩО МИ РОБИМО
Минуле / Майбутнє / Мистецтво – це культурний проєкт, який запрошує до розмови про складні події минулого через мистецтво
Наша мета – створення вільного простору, в якому пам'ять стає тригером відповідальності за майбутнє. Проєкт запускається в Одесі та буде в першу чергу працювати з локальними сенсами, але не обмежується одним регіоном. Ми будемо запрошувати до участі художників, кураторів і культурних менеджерів та пов'язувати місцевий контекст із всеукраїнським і світовим.

Наші події – для широкої спільноти, не лише для експертів та професіоналів. Це публічні дискусії (офлайн та онлайн) із запрошеними гостями, виставки та паралельні програми, дослідження «місць забуття» у регіоні, майстерні для музейних працівників та кураторів, освітні заходи, студійні розмови з людьми зі сфери мистецтва про їхній досвід роботи в полі пам'яті.
Кураторська команда проєкту – Оксана Довгополова та Катерина Семенюк. У фокусі їхньої роботи – сучасне мистецтво та культура пам'яті. Кураторки працюють з питаннями минулого як у мистецькій сфері, так і в освітній, академічній та соціальній площинах. Мають досвід роботи в міжнародних меморіальних ініціативах, а також здійснювали виставкові та дискусійні проєкти.

Минуле / Майбутнє / Мистецтво реалізовано у партнерстві з forum ZFD (Форум громадянської служби миру) в Україні – міжнародною організацією, яка співпрацює з громадянським суспільством країн, що знаходяться в ситуації конфлікту. forumZFD працює спільно з фахівцями у сфері миротворчої діяльності у Німеччині та у десятках інших країн Європи, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.
КОМАНДА ПРОєКТУ
ОКСАНА ДОВГОПОЛОВА
кураторка програмної діяльності
докторка філософських наук, професорка кафедри філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, членкиня Memory Studies Association
В 2019 році разом із Катериною Семенюк організовувала діяльність експериментального підрозділу Memory Lab в Меморіальному центрі Голокосту «Бабин Яр», курувала проєкт «Сад пам'яті» (2020, у партнерстві з фондом «Ізоляція»). Була кураторкою публічних програм до виставки «(не)означені» Нікіти Кадана (2018, Музей сучасного мистецтва Одеси), «Змінена людина» Бориса Лур'є (2019–2020, Одеський художній музей).
КАТЕРИНА СЕМЕНЮК
кураторка проєкту
культурна менеджерка, кураторка виставкових та освітніх проєктів

В межах роботи з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» займалась міжнародною виставковою діяльністю, разом з Оксаною Довгополовою розвивала експериментальний підрозділ Memory Lab та курувала проєкт «Сад пам'яті» (2020, у партнерстві з фондом «Ізоляція»). Членкиня кураторської команди проєкту Твоя історія? Моя історія? (2016–2017), створеного в межах міжнародної програми Tandem (MitOst). Була керівницею арт-центру Я Галерея у Дніпрі (2010–2017), міждисциплінарного фестивалю «Жовтень у Жовтні» в Житомирі (2018).
Рута Валайтите
менеджерка проєктів у forumZFD
Наталія Ткаченко
адміністраторка проєкту
Катерина Іголкіна
комунікаційна менеджерка
Лара Яковенко
дизайнерка